INDYWIDUALNY KURS: INWESTOWANE W DZIEŁA SZTUKI - ArtDivision.pl – Doradztwo z zakresu Rynku sztuki
zespół

Art Division / Advisory, to agencja doradztwa z zakresu rynku dzieł sztuki.

Edukujemy
Prześwietlamy mechanizmy rządzące rynkiem i treści niezbędne do zrozumienia sztuki współczesnej w stopniu, który pozwala na ocenę wartości artystycznej oraz rynkowej dzieła. Dzięki naszym szkoleniom poznasz rynek sztuki od strony najlepszych galerii, artystów, domów aukcyjnych i art dealerów. Jesteśmy prekursorami w edukowaniu z zakresu technologii cyfrowych w obszarze rynku sztuki.

Doradzamy
Jesteśmy oczami i uszami naszych klientów. Łączymy wieloletnią pasję do sztuki oraz doświadczenie z profesjonalną wiedzą, obsługą klienta i rozbudowaną analityką oraz codzienną obserwacją rynku pierwotnego i wtórnego. Oferujemy usługi zarówno dla klientów indywidualnych jak i korporacyjnych.

Dbamy o komfort i dyskrecję
Zapewniamy kompleksową opiekę, tak by nabywanie dzieł sztuki było nie tylko przyjemnością ale i bezpieczną lokatą kapitału.

Działamy w zgodzie z kodeksem etyki Association Of Proffessional Art Advisors


Art Division / Advisory to również blog o kolekcjonowaniu dzieł sztuki. Przedstawiamy najważniejsze zjawiska, wydarzenia, sylwetki artystów oraz kolekcjonerów, a także liczne nieprawidłowości w obszarze rynku sztuki.

Świadome kolekcjonowanie dzieł sztuki daje możliwość obcowania z pięknem i tajemnicą. Art Division/Advisory to twój przewodnik po labiryncie rynku sztuki.

Kontakt

Facebook
Instagram
j.sikorska@artdivision.pl
+48 509 257 008

Szkolenia

Szkolenia

INDYWIDUALNY KURS: INWESTOWANE W DZIEŁA SZTUKI

zaawansowany

Polski rynek sztuki dynamicznie się rozwija. Obrót na aukcjach w 2014 roku wyniósł 77 mln złotych, a w roku ubiegłym 380 mln zł. W 2020 roku padł aukcyjny rekord: czyli 7000000 zł za pracę Wojciecha Fangora , którego płótna w latach 90’tych można było nabyć za kilka tysięcy dolarów.  Kolejny spektakularny wynik należy do Ewy Juszkiewicz, jej prace na zagranicznych aukcjach osiągają ceny rzędu dwóch, trzech milionów złotych – kilka lat temu można było nabyć prace artystki za 50 tys zł. na rynku pierwotnym. Chcesz świadomie zainwestować swój kapitał na rynku odpornym na zawirowania gospodarcze? Jesteś zainteresowany jak działa mechanizm rynku dzieł sztuki? Jak wybierać artystów, którzy mają szansę zrobić dużą karierę? Jak uniknąć licznych zagrożeń, szybko nauczyć się podstaw historii sztuki współczesnej i zrozumieć język sztuki? Ten kurs jest skierowany do Ciebie. Kurs prowadzi art advisor Joanna Sikorska

Część teoretyczna kursu indywidualnego jest prowadzone w formie online. Część praktyczna obejmuje wizyty w instytucjach sztuki w moim towarzystwie.

Program

 • Wprowadzenie : Korzyści inwestowania w dzieła sztuki współczesnej.
 • Historia światowej sztuki współczesnej z elementami rynku sztuki
 • Historia polskiej sztuki współczesnej z elementami rynku sztuki
 • Analiza dzieła sztuki
 • Kolekcje muzealne – strategie kolekcjonowania
 • Kolekcje prywatne – strategie kolekcjonowania, jak robią to najlepsi?
 • Rynek pierwotny - galerie sztuki – którą wybrać?
 • Rynek wtórny – aukcje dzieł sztuki
 • Zagrożenia na rynku dzieł sztuki – abecadło bezpiecznej inwestycji
 • Targi sztuki, wydarzenia branżowe
 • Co wpływa na cenę dzieła sztuki? Czy cena może spaść?
 • Mechanizmy i struktura polskiego rynku sztuki w kontekście inwestowania
 • Sztuka młodych – gdzie i jak szukać?

Indywidualny kurs online trwa około 18 -20 godzin zegarowych. Jest podzielony na 4 sesje po 4 godziny, lub 8 sesji po 2 godziny. Terminy do uzgodnienia. Kurs odbywa się przy pomocy prostej w obsłudze platformy webinarowej, która daje możliwość swobodnej komunikacji na żywo. Po zakończeniu części teoretycznej wraz z kursantem odwiedzamy wspólnie wybrane galerie i instytucje sztuki współczesnej w Warszawie – czas około 5 godzin.

Cena

Zapisy i szczegółowe informacje:
j.sikorska@artdivision.pl
tel. 509 257 008
lub poprzez formularz poniżej.

Formularz do zapisów

Zespół

Joanna Sikorska

Joanna Sikorska

Art advisorka, założycielka agencji Art Division/Advisory. Specjalizuję się w doradztwie i edukacji z obszaru rynku dzieł sztuki współczesnej. Tworzę strategie kolekcjonowania dzieł sztuki dla klientów prywatnych i korporacyjnych. Jako art advisorka dbam o to, aby inwestowanie w dzieła sztuki było bezpieczne i przynosiło satysfakcję na polu inwestycyjnym, estetycznym i emocjonalnym.

W 2013 roku ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jako uczestniczka rynku dzieł sztuki, zaobserwowałam szereg nieprawidłowości, jakie w tym sektorze występują: zwiększona popularność prac o niskiej wartości artystycznej, prężne funkcjonowanie galerii posiadających ofertę o niskim potencjale inwestycyjnym, czy dezinformujące artykuły w mediach. W 2017 roku rozpoczęłam studia na nowatorskim kierunku: Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki UW, gdzie poszerzyłam wcześniej zdobytą wiedzę o znajomość polskiego i zagranicznego rynku dzieł sztuki. Dzięki temu uzyskałam realną możliwość wpływania na poprawę jego kondycji. Studia obroniłam pracą: ,,Główne determinanty kształtujące młodych artystów na polskim rynku sztuki”.

Pośredniczyłam i doradzałam między innymi przy zakupie dzieł takich artystów jak: Roman Opałka, Erna Rosenstein, Małgorzata Mirga-Tas, Natalia LL czy Ryszard Winiarski.

Występowałam jako ekspert w portalach: Puls Biznesu, Bankier TV, magazynie Business Woman&Life, RESTARTmag oraz jako prelegentka na Konferencji Blockchain i Finanse w Warszawie. Jestem autorką cyklu ABC rynku sztuki dla portalu BitHub.pl.

Amelia Krajewska

Amelia Krajewska

Adwokatka, członkini Izby Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów z rynku sztuki. Zajmuje się także rozwiązywaniem krajowych i międzynarodowych sporów arbitrażowych, w tym postępowań przed Centrum Arbitrażu i Mediacji Światowej Organizacji Własności Intelektualnej, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Doświadczenie zawodowe zdobywała w największych kancelariach międzynarodowych w Polsce (m.in. kancelarii Dentons) i Hiszpanii, a także w Komisji Europejskiej. Kształciła się prawniczo w Polsce, Hiszpanii oraz Szwajcarii. Ukończyła również podyplomowe studia z historii sztuki w PAN. Angażuje się w działalność społeczną poprzez wsparcie prawnicze organizacji społecznych. Jej misją jest wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prawniczego dla dobra społecznego. W Art Division/ Advisory zajmuje się doradztwem prawnym na rzecz artystów, nabywców dzieł sztuki, galerii, domów aukcyjnych, antykwariuszy, muzeów, organizacji pozarządowych oraz prowadzeniem kursu z zakresu aspektów prawnych inwestowania w dzieła sztuki.

Dominik Jałowiński

Dominik Jałowiński

Rocznik 1981. Absolwent ASP w Warszawie. Multimedialny artysta wizualny, kurator i architekt immersywnych wystaw sztuki na platformach typu "metaverse". Pionier wykorzystywania technologii blockchain w polskiej sztuce. Jego prace można było oglądać m.in. w Galerii Foksal w Warszawie, Galerii Zachęta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Ludwig Muzeum w Budapeszcie. W 2019 zaczął tworzyć wirtualne wystawy NFT. Współtwórca Fundacji Galerii Śmierć Frajerom, kolekcjoner „zielonych” NFT. Mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się doradztwem i szkoleniami z zakresu sztuki NFT i nowych technologii.