ŚWIADOME KOLEKCJONOWANIE DZIEŁ SZTUKI-KURS STACJONARNY - ArtDivision.pl – Doradztwo z zakresu Rynku sztuki
zespół

Art Division / Advisory, to agencja doradztwa z zakresu rynku dzieł sztuki.

Edukujemy
Prześwietlamy mechanizmy rządzące rynkiem i treści niezbędne do zrozumienia sztuki współczesnej w stopniu, który pozwala na ocenę wartości artystycznej oraz rynkowej dzieła. Dzięki naszym szkoleniom poznasz rynek sztuki od strony najlepszych galerii, artystów, domów aukcyjnych i art dealerów. Jesteśmy prekursorami w edukowaniu z zakresu technologii cyfrowych w obszarze rynku sztuki.

Doradzamy
Jesteśmy oczami i uszami naszych klientów. Łączymy wieloletnią pasję do sztuki oraz doświadczenie z profesjonalną wiedzą, obsługą klienta i rozbudowaną analityką oraz codzienną obserwacją rynku pierwotnego i wtórnego. Oferujemy usługi zarówno dla klientów indywidualnych jak i korporacyjnych.

Dbamy o komfort i dyskrecję
Zapewniamy kompleksową opiekę, tak by nabywanie dzieł sztuki było nie tylko przyjemnością ale i bezpieczną lokatą kapitału.

Działamy w zgodzie z kodeksem etyki Association Of Proffessional Art Advisors


Art Division / Advisory to również blog o kolekcjonowaniu dzieł sztuki. Przedstawiamy najważniejsze zjawiska, wydarzenia, sylwetki artystów oraz kolekcjonerów, a także liczne nieprawidłowości w obszarze rynku sztuki.

Świadome kolekcjonowanie dzieł sztuki daje możliwość obcowania z pięknem i tajemnicą. Art Division/Advisory to twój przewodnik po labiryncie rynku sztuki.

Kontakt

Facebook
Instagram
j.sikorska@artdivision.pl
+48 509 257 008

Szkolenia

Szkolenia

ŚWIADOME KOLEKCJONOWANIE DZIEŁ SZTUKI-KURS STACJONARNY

podstawowe

Inwestowanie w dzieła sztuki jest coraz popularniejszą formą lokaty kapitału. Według raportu  Art Basel & UBS sprzedaż na globalnym rynku dzieł sztuki w 2021 roku wyniosła 65,1 mld USD i jest to prawie 30% wzrost względem 2020 roku. Polski rynek sztuki również dynamicznie się rozwija. Obroty na aukcjach dzieł sztuki w 2021 roku wyniosły 634 mln złotych. W roku w poprzednim 380 mln złotych. Na przestrzeni lat przybywa również spektakularnych wyników aukcyjnych. Wystarczy przyjrzeć się Fangorowi- jego praca M39 w 2018 roku osiągnęła na aukcji 4 mln zł a obraz M22 aż 7 mln zł w 2020 roku. Duże wzrosty zaobserwować można też na pracach Magdaleny Abakanowicz, Romana Opałki, Ryszarda Winiarskiego czy Jana Dobkowskiego. Rynek dzieł sztuki jest odporny na zawirowania gospodarcze, zwłaszcza na rynkach kapitałowych. Stanowi jedną z najbezpieczniejszych form długoterminowej lokaty kapitału. Jeżeli kolekcja jest budowana świadomie, przy wsparciu merytorycznym, pierwsze zyski możemy obserwować już po roku od zakupu dzieła sztuki.

Interesuje Cię poznanie podstawowych mechanizmów rynku dzieł sztuki? Chcesz dowiedzieć się, jak uniknąć nietrafionej inwestycji? Od czego zacząć inwestowanie w dzieła sztuki?

Zapraszam na kurs wprowadzający w zagadnienie rynku sztuki.

Program:

  • ŚWIATOWY RYNEK SZTUKI Z ELEMENTAMI HISTORII SZTUKI.

  • POLSKI RYNEK SZTUKI Z ELEMENTAMI HISTORII SZTUKI

  • STRUKTURA RYNKU SZTUKI

  • MODELE KOLEKCJI DZIEŁ SZTUKI - JAK ROBIĄ TO NAJLEPSI ?

  • RYNEK PIERWOTNY, RYNEK WTÓRNY: CO, KIEDY I GDZIE KUPIĆ? JAK SPRZEDAĆ?

  • ZAGROŻENIA NA RYNKU DZIEŁ SZTUKI

    Kurs prowadzi: art advisor Joanna Sikorska

Spotkanie odbędzie się w galerii Marszałkowska|18 przy ulicy Marszałkowskiej 18 w Warszawie.

Termin: 27 listopada (niedziela)

Czas: 11.00 - 18.00 (przewidywana godzinna przerwa)

Cena

Zapisy i szczegółowe informacje:
j.sikorska@artdivision.pl
tel. 509 257 008
lub poprzez formularz poniżej.

Formularz do zapisów

Zespół

Joanna Sikorska

Joanna  Sikorska

Art advisorka, założycielka agencji Art Division/Advisory. Specjalizuję się w doradztwie i edukacji z obszaru rynku dzieł sztuki współczesnej. Tworzę strategie kolekcjonowania dzieł sztuki dla klientów prywatnych i korporacyjnych. Jako art advisorka dbam o to, aby inwestowanie w dzieła sztuki było bezpieczne i przynosiło satysfakcję na polu inwestycyjnym, estetycznym i emocjonalnym.

W 2013 roku ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jako uczestniczka rynku dzieł sztuki, zaobserwowałam szereg nieprawidłowości, jakie w tym sektorze występują: zwiększona popularność prac o niskiej wartości artystycznej, prężne funkcjonowanie galerii posiadających ofertę o niskim potencjale inwestycyjnym, czy dezinformujące artykuły w mediach. W 2017 roku rozpoczęłam studia na nowatorskim kierunku: Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki UW, gdzie poszerzyłam wcześniej zdobytą wiedzę o znajomość polskiego i zagranicznego rynku dzieł sztuki. Dzięki temu uzyskałam realną możliwość wpływania na poprawę jego kondycji. Studia obroniłam pracą: ,,Główne determinanty kształtujące młodych artystów na polskim rynku sztuki”.

Pośredniczyłam i doradzałam między innymi przy zakupie dzieł takich artystów jak: Roman Opałka, Erna Rosenstein, Małgorzata Mirga-Tas, Natalia LL czy Ryszard Winiarski.

Występowałam jako ekspert w portalach: Puls Biznesu, Bankier TV, magazynie Business Woman&Life, RESTARTmag oraz jako prelegentka na Konferencji Blockchain i Finanse w Warszawie. Jestem autorką cyklu ABC rynku sztuki dla portalu BitHub.pl.

Amelia Krajewska

Amelia Krajewska

Adwokatka, członkini Izby Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów z rynku sztuki. Zajmuje się także rozwiązywaniem krajowych i międzynarodowych sporów arbitrażowych, w tym postępowań przed Centrum Arbitrażu i Mediacji Światowej Organizacji Własności Intelektualnej, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Doświadczenie zawodowe zdobywała w największych kancelariach międzynarodowych w Polsce (m.in. kancelarii Dentons) i Hiszpanii, a także w Komisji Europejskiej. Kształciła się prawniczo w Polsce, Hiszpanii oraz Szwajcarii. Ukończyła również podyplomowe studia z historii sztuki w PAN. Angażuje się w działalność społeczną poprzez wsparcie prawnicze organizacji społecznych. Jej misją jest wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prawniczego dla dobra społecznego. W Art Division/ Advisory zajmuje się doradztwem prawnym na rzecz artystów, nabywców dzieł sztuki, galerii, domów aukcyjnych, antykwariuszy, muzeów, organizacji pozarządowych oraz prowadzeniem kursu z zakresu aspektów prawnych inwestowania w dzieła sztuki.

Dominik Jałowiński

Dominik Jałowiński

Rocznik 1981. Absolwent ASP w Warszawie. Multimedialny artysta wizualny, kurator i architekt immersywnych wystaw sztuki na platformach typu "metaverse". Pionier wykorzystywania technologii blockchain w polskiej sztuce. Jego prace można było oglądać m.in. w Galerii Foksal w Warszawie, Galerii Zachęta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Ludwig Muzeum w Budapeszcie. W 2019 zaczął tworzyć wirtualne wystawy NFT. Współtwórca Fundacji Galerii Śmierć Frajerom, kolekcjoner „zielonych” NFT. Mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się doradztwem i szkoleniami z zakresu sztuki NFT i nowych technologii.